Search
Iranian Rial
EN
Back to all

قیمت سرویس نقره ایتالیایی

 

نقره یک فلز انتقالی نرم، سفید، براق با بالاترین هدایت الکتریکی، حرارتی و انعکاس فلزی است که بسیار با ارزش و کمیاب و درخشنده است و در طول تاریخ برای ساخت جواهر آلات، مدال ها، ظروف و سکه استفاده شده است و امروزه در بسیاری از صنایع کاربردهای گسترده ای دارد. این فلز در پوسته زمین به شکل عنصری خالص و آزاد، به صورت آلیاژ با طلا و سایر فلزات و در ترکیب مواد معدنی مانند آرژنتیت و کلرارگریت یافت می شود.

نقره بیشتر به عنوان محصول فرعی پالایش مس، طلا، سرب و روی تولید می شود. نقره یک فلز بسیار نرم، انعطاف پذیر و چکش خوار است هرچند که  چکش خواری آن از طلا کمتر است.این فلز گرانبها در زمینه های مختلف از الکتریسیته و تولید انرژی خورشیدی گرفته تا داروسازی، پزشکی، لحیم کاری، تولید ترکیبات شیمیایی، ضرب سکه، عکاسی و مسائل بهداشتی مورد توجه است و به عنوان جذاب ترین فلز بعد از طلا شناخته شده است.


نقره مدت هاست که به عنوان یک فلز گرانبها در نظر گرفته می شود  و در بسیاری از سکه ها گاهی در کنار طلا استفاده می شود. اگرچه این فلز نسبت به طلا در بازار بسیار فراوان تر است اما به عنوان یک فلز بومی فراوانی کمتری نسبت به طلا  دارد. این ماده به عنوان یکی از هفت فلز باستانی در اکثر فرهنگ‌های بشری نقش ماندگار داشته است.

نقره به شکل شبکه مکعب مانند متبلور می شود. هدایت الکتریکی نقره از همه فلزات بزرگتر  و حتی از مس نیز بیشتر است، اما به دلیل هزینه بالاتر از این خاصیت زیاد استفاده نمی شود. این فلز همچنین کمترین مقاومت تماسی را  در برابر هر فلز دیگری دارد و  به راحتی آلیاژهایی با مس، طلا و همچنین روی تشکیل می دهد.


کاربرد نقره :


بیشترین مصرف کنندگان نقره برای کاربردهای صنعتی در دهه گذشته آمریکا، کانادا، چین، هند، ژاپن، کره جنوبی، آلمان و روسیه بوده اند. در این مدت تقاضا برای این فلز از صنایع قدیمی کاهش یافته و بیشتر در فناوریهای جدید استفاده می شود.


این فلز در پانل های خورشیدی، تصفیه آب، جواهرات، زیور آلات، ظروف نقره ای، اتصالات  الکتریکی و هادی ها  به صورت تخصصی استفاده می شود. این فلز در آینه ها، روکش پنجره ها، در آنالیز واکنش های شیمیایی و ترکیب فیلم های عکاسی و اشعه ایکس استفاده می شود.محلول های رقیق نیترات نقره و سایر ترکیبات این فلز به عنوان ضد عفونی کننده و میکروبیوسید مورد استفاده قرار می گیرند و به باندها و پانسمان های زخم، سوند و سایر ابزارهای پزشکی اضافه می شوند.

ویژگی نقره


درخشندگی و سطح بالای انعکاس این فلز آن را برای ساخت جواهرات، ظروف نقره ای و آینه مناسب کرده است. به علاوه قابلیت انعطاف پذیری آن در تبدیل شدن به ورق و شکل پذیری فوق العاده برای ایجاد سیم های نازک و منعطف، این فلز را به یکی از بهترین انتخاب ها برای کاربردهای صنعتی تبدیل کرده است این فلز گرانبها در برابر خوردگی و اکسیداسیون مقاوم است و به عنوان بهترین رسانای گرما و الکتریسیته شناخته شده است، از سوی دیگر به دلیل خواص ضد میکروبی و غیر سمی بودن آن در داروسازی و پزشکی کاربرد دارد.


نقره به نور حساس است و به همین دلیل در عکاسی سنتی از آن استفاده می شود. نقره را می توان به پودر یا خمیر تبدیل کرد، آن را تراشید، با فلزات دیگر آلیاژ کرد، به صورت ورق های قابل چاپ مسطح کرد، به شکل سیم مورد استفاده قرار داد و یا حتی به عنوان کاتالیزور از آن بهره برد. این فلز نسبت به طلا بیشتر در دسترس بوده و قیمت به مراتب کمتری دارد. ویژگی های منحصر به فرد نقره باعث شده این فلز در عرصه صنعتی بدرخشد در حالی که سابقه طولانی در ضرب سکه و جواهرات نیز داشته و جایگاه خود را به عنوان فلز نماد ثروت و اعتبار حفظ کرده است.


بعد از طلا گرانترین فلز دنیا نقره است؛ قیمت روز نقره بستگی به قدرت اقتصادی هر کشوری دارد. اکنون باتوجه به توضیحات ارائه شده در خصوص نقره و کاربردهای مختلف آن در صنایع و مصارف گوناگون به این نکته می رسیم که نقره یکی از فلزات گران‌بها به شمار می‌رود و بیشتر کاربردهای آن نیز ناشی از قابلیت‌های آن به عنوان یک فلز گران‌بها و همچنین قابلیت رسانایی بالای آن است. در سال‌های اخیر بیشترین مصرف نقره به ترتیب در بخش صنعت (به ویژه صنایع الکترونیک)، ساخت جواهرات و لوازم تزئینی، تولید سکه و مدال، عکاسی و ساخت ظروف و لوازم غذاخوری بوده‌است.

 

ویژگی نقره

 

عامل مهم در تعیین قیمت نقره


در محاسبه قیمت نقره سه مورد تاثیرگذار است. اول ارزش ریالی نقره خام، دوم اجرت ساخت نقره و سوم سود فروشنده. به این نکته توجه داشته باشید که قیمت نقره خام تحت تاثیر قیمت جهانی نقره درنوسان هست. اجرت ساخت هم از زیورآلات تا ظروف نقره متفاوت است و بسته به نوع کار دارد.

 

خلوص یا عیار نقره عاملی تاثیرگذار در قیمت :


معمولا روی جواهرات ساخته شده از نقره یک عددی حک می‌شود. اعدادی مثل 925 یا 959 و یا 999. این اعداد درجه خلوص یا عیار نقره را مشخص می‌کند. نقره مثل بقیه فلزات قیمتی دارای درجه‌های خلوص متفاوتی هست که هر چقدر درجه خلوص نقره بالاتر برود، قیمت آن نیز بالاتر می‌رود. البته به یاد داشته باشید که بیشتر نقره‌های تولیدی در ایران دارای درجه خلوص 925 هستند.


به این نقره‌ها نقره استرلینگ هم گفته می‌شود. عدد 925 به این معناست که 5/92 درصد فلز از نقره و بقیه از فلزات دیگر مثل مس و قلع تشکیل شده است. اضافه کردن فلزات دیگر به نقره برای ایجاد استحکام نقره هست. بین سال‌های 1395 تا 1399 قیمت هر گرم نقره از 1800 تومان به 14000 تومان در نوسان بوده است که این مساله صرفا مربوط به مسائل اقتصادی کشور ما نبوده و یک مساله جهانی به شمار می‌رود.


اجرت یا مزد ساخت :


در کشور ما صنعت نقره در زمره صنایع دستی و هنری محسوب می‌شود که بخشی از نقره کاری ها مربوط به ظروف، آیینه و شمعدان و بخشی نیز برای زیورآلات است. در رابطه با کارهای هنری که روی آن نقره به کار رفته، نمی‌توان قیمت مشخصی تعیین کرد و کسی که اثر هنری را به وجود آورده قیمت‌گذاری می‌کند.هر سازنده نقره برای ساخت نقره با هر ظرافتی یک زمان مشخصی اختصاص می دهد.


مسلما هر چقدر ظرافت زیورآلات نقره بیشتر باشد، میزان زمان و زحمت ساخت آن نیز سخت تر می گردد. به میزان مزدی که برای این زحمت ساخت دریافت می شود، مزد یا اجرت ساخت گفته می شود. مزد ساخت نقره بسته به ظرف یا جواهر ممکن است از 2000 تومان تا 100000 تومان در نوسان باشد. البته ارقام بالاتر از این هم وجود دارد.

عوامل دیگری که بر قیمت نقره تاثیر می گذارند و اصولا بر هیچ قاعده‌ای استوار نیستند. برای مثال در مورد ظروف نقره‌ای که بر روی آن قلمزنی هنری انجام شده باشد و جزء صنایع دستی به شمار می رود، میزان قیمتشان ترکیبی از وزن نقره و ارزش هنری آنهاست. از طرف دیگر، بعضی از کارهای صرفا هنری نقره قابل قیمت‌گذاری نیستند و قیمت آن فقط توسط سازنده آن تعیین می‌شود. در طول یکصد سال اخیر قیمت نقره از یک پانزدهم تا یک صدم قیمت طلا متغیر بوده‌است.
نقره یک از مهم ترین فلزات دنیا بسیار نادر با ارزش و دارای ارزش اقتصادی بالایی نسبت به فلز های دیگر میباشد.5 مورد فلز گرانبها در دنیا وجود دارد که به طور گسترده مبادلات مختلفی از آن ها انجام میشود؛ که نقره در دومین جایگاه در این بازار بزرگ را دارا میباشد. تولید ناخالص در امریکا یکی از بزرگترین عوامل مهم  و موثر در قیمت نقره میباشد میباشد. قیمت فلزات نقره در بازار های جهانی همیشه به صورت لحظه ای تغییر پیدا میکنند.


نقره جزو فلزات گرانبها محسوب می شود و همیشه در کنار قیمت طلا و ارز و … بحث قیمت نقره نیز به میان می آید، بنابراین خرید نقره به هر صورتی نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود. با توجه به افزایش سرسام آور قیمت طلا، افراد زیادی به خرید زیورآلات نقره روی آورده اند و از این رو خرید و فروش نقره رونق گرفته است.

 

اجرت یا مزد ساخت

 

سرویس و ست نقره از جمله زیورآلاتی است که طرفداران بسیاری دارد و در میان مردم از محبوبیت بالایی برخوردار است چرا که علاوه بر درخشندگی و زیبایی یک جواهر نسبتا گرانقیمت نیز محسوب می شود و می تواند یک هدیه بسیار مناسب برای عزیزان باشد.یکی از نگرانی های زوج های جوان و بالطبع خانواده های آنها می تواند خرید سرویس عروس باشد که نیاز به بودجه ی زیادی دارد. شما می توانید با انتخاب سرویس عروس نقره و حلقه های ست نقره تا حدود بسیار زیادی در هزینه ها صرفه جویی کرده و از طرفی نوعی سرمایه گذاری و پس انداز کرده باشید.


ست جواهر نقره علاوه بر زیبایی و درخشش بسیار دلپذیری که دارند از قیمت ارزان تری نیز برخوردار هستند که باعث میشود طرفداران بسیاری را به خود جلب کند. سرویس و ست های ساخته شده از فلز نقره در مقایسه با ست های دیگر معایب و مزایای خاص خود را دارد. درخشندگی این سرویس ها به مراتب بیشتر سرویس های استیل یا تیتانیوم و .. است و دوام و عمر بالایی دارند و در مقابل تغییر رنگ نیز بسیار مقاوم است ولی در مقابل از قیمت گران تری نیز برخوردار هستند.


ایتالیا با طلاها، نقره و جواهرات خاص با طرح های مختلف و زیبا معروف است و طلاها و جواهرات دست ساز این شهر زبان زد عام و خاص است و جزء مهم ترین صنایع دستی این کشور محصوب می شود زیرا رشد اقتصادی زیادی برای این شهر دارد و بسیار مورد توجه افراد مختلف است چون طلاها و جواهرات دستساز ایتالیا از صنایع دستی این کشور به حساب می آید.


جواهرات ایتالیا به طور گسترده ای جزء بهترین های موجود محسوب می شوند. این شهر به زیبایی و سابقه طولانی از کیفیت بالا ، دقت و سبک بودن جواهرات و طلاهایش مشهور است. جواهرات ایتالیایی برای خریداران در سراسر جهان بسیار ارزشمند و گرانبها است.البته اگر به دنبال خرید یک قطعه از ایتالیا هستید ، ابتدا باید از اصل و مارک بودن آن طلای ایتالیایی مطمئن شوید. هیچ کس نمی خواهد یک جواهرات جعلی را به مجموعه خود اضافه کند ، به خصوص اگر جواهرات و طلاها قیمت بسیار بالایی داشته باشند.

از آنجا که ایجاد جواهرات دست ساز و بسیار ظریف یک مدرک بلند مدت فرهنگ ایتالیایی بوده است ، طیف گسترده ای از ظاهر و سبک وطرح وجود دارد که همه در دنیای جواهرات معتبر ایتالیایی قرار می گیرند.طلای زیبا و بسیار خوب ماده ی متداولی است که در ساخت جواهرات در ایتالیا مورد استفاده قرار می گیرد. نقره ی تمام عیار همچنین یکی از مواد اصلی در جواهرات ایتالیایی است. شما با انواع مختلف طلای استفاده شده (حتی تا سه تن طلای مختلف در یک قطعه جواهرات) روبرو خواهید شد و ظاهر کلی آن نیز می تواند کاملاً متفاوت باشد.


ورمیل طلا (پایه نقره ای تمام عیار با روکش طلای ضخیم) نیز در حال تبدیل شدن به یک انتخاب محبوب برای زیبایی ظاهر و کیفیت عالی است که به نسبت طلاهای خالص ایتالیایی قیمت مناسب تر و بهتری دارد.از سرمایه گذاری هایی معنادار گرفته تا پوشیدن روزانه طلا و جواهرات ایتالیایی، می توانید از گردنبند نقره گرفته تا گوشواره نقره  تا آویز نقره  و دستبند نقره  نیز چیزی بخرید و از آن با رضایت کامل استفاده کنید.

حتی استفاده از طلای ایتالیایی در مجسمه ها در سراسر دنیا رایج است.دانه های برش خورده الماس یکی از سبک های ایتالیایی است که در طی سالیان متمادی به یک شناسه بی نظیر از جواهرات ایتالیایی تبدیل شده است. این دانه های پر ارزش الماس به عنوان تزیینو جلا بخشیدن روی زنجیر، گردنبند ، گوشواره و سایر قطعات استفاده می شوند.


جواهرات طلایی به شکل بافته شده یکی از نماهای محبوب است که کاملاً ایتالیایی و متعلق به ایتالیا هست. بیش از 3000 سال پیش ، Etruscans برای اولین بار شروع به ساختن قطعات طلا به شکل بافته شده کرد و این سبک تا به امروز محبوب و مورد توجه همگان است.


اکنون برای تشخیص یک طلا یا نقره ایتالیایی و جواهرات ایتالیایی حتما موارد بالا را در نظر بگیرید که از جمله ویژگی های مهم آن ها هستند و حتما از مغازه های معتبر خرید کنید و از اصلی بودن مارک طلای ایتالیایی این اثر هنری بی نظیر مطمئن شوید.


نقره براساس قیمت جهانی تعیین می‌شود و عیار استاندارد برای ساخت زیورآلات نقره 84 درصد است که اداره استاندارد آن را تعیین می‌کند و برای زیورآلات نقره ای که در خارج از کشور ساخته می‌شود 92.5 درصد است.
بالا رفتن قیمت دلارعامل نوسان قیمت نقره در بازار ایران میباشد که تاثیر زیادی دارد. قیمت اونس جهانی نقره در بازار ایران معمولاً تاثیرگذار است، ولی بعضی از اوقات بازار نقره ایران بدون توجه به قیمت جهانی نقره، رفتار می‌کند.

 

زیور آلات


زیور آلات :


همه دوست دارند زیورآلات و انواع ست های طلا و نقره داشته باشند. به همین دلیل انواع زیورآلات و ست های طلا و نقره ساخته می شود تا مردم بتوانند از آنها استفاده کنند. حتی برخی از افراد برای سرمایه گذاری پول خود طلای مخصوص می خرند زیرا قیمت طلا و نقره هر روز در حال افزایش است تا بتوانید ارزش پول و سرمایه خود را حفظ کنید.
شما نمی توانید زیورآلات طلا و نقره خود را بدون مراقبت در گوشه ای رها کنید زیرا علاوه بر آسیب احتمالی به آنها امکان گم شدن آنها وجود دارد که همان از دست دادن اصل است. بنابراین، برای نگهداری آنها به یک مکان و جعبه مخصوص نیاز دارید تا بتوانید جواهرات خود را کاملاً ایمن نگه دارید و از سرمایه و پول خود محافظت کنید.


جعبه جواهرات نقره:

 

برخی فکر می کنند جعبه جواهرات باید رنگ خاصی داشته باشد و طراحی آن نشان دهنده ارزش بالای محصول موجود در آن باشد. جعبه های جواهرات به این نگین و فلز ارزش واقعی می دهند. جواهرات ارزش ذاتی بالایی دارند، اما حتی آن هم بدون نوعی جعبه و بسته بندی بی ارزش است. از آنجایی که زیورآلات یک کالای سرمایه ای و گران قیمت محسوب می شوند، بسته بندی این گونه محصولات باید از ظرافت خاصی برخوردار باشد. متاسفانه در بازار ایران بسیاری از فروشندگان طلا و جواهرات به این موضوع اهمیت نمی دهند.

جعبه های جواهرات بسیار خاص و زیبا همگی نقره ای هستند که کاملاً جا می گیرند و کیفیت بالایی دارند. معمولا این جعبه جواهرات دارای نقش های بسیار متنوعی روی خود هستند که اگر دست ساز باشد این جعبه جواهرات نقره تبدیل به جعبه جواهرات بسیار زیبایی می شود. گاهی روی این جعبه جواهرات نیز از نگین هایی استفاده می شود که بسیار شکیل و زیبا است. معمولا در داخل جعبه جواهرات نقره، یک لایه موکتی طراحی می شود تا از برخورد جواهرات به بدنه اصلی جعبه جواهرات نقره جلوگیری کرده و زیبایی خیره کننده ای به آن ببخشد.

جواهرات نقره را می توان با خیال راحت در جعبه جواهرات نقره ای نیز نگهداری کرد.از طرفی جعبه های طلا و جواهر نیز وجود دارد که بسیار گران قیمت و شیک هستند و ممکن است در دسترس همه نباشند. اما این جعبه ها مانند جعبه جواهرات نقره زیبایی و درخشندگی بسیار خاصی دارند و این جعبه ها طول عمر بسیار بالایی دارند.

روی این جعبه های جواهرات ساخته شده از طلا، سنگ های قیمتی و حکاکی های بسیار خاص می توان انجام داد که هزینه خرید را بالا می برد. همانطور که قبلا ذکر شد، این نوع جعبه ها بسیار خاص هستند و برای کسانی که می خواهند جعبه جواهرات را با بودجه کم خریداری کنند مناسب نیستند، زیرا برای ساخت جعبه جواهرات مقرون به صرفه مانند سایر مواد مناسب مناسب نیستند.

Comments
Write a comment Close