Search
Iranian Rial
EN
Back to all

سنگ زمرد

سنگ زمرد یکی از سنگ های قیمتی می باشد که جنس آن سیلیکات آلومینیوم و بریلیوم است. همچنین سختی اختصاص داده شده به آن در بازه 7.8 تا 8 موس می باشد. بیشترین مکان هایی که شاهد بهره برداری از این سنگ هستیم کلمبیا، روسیه، افغانستان و برزیل هستند. این سنگ توانسته خواص متعددی را از خود به نمایش بگذارد که از مهم ترین آن ها می توان به درمان صرع اشاره کرد. همچنین در زمان های دور از این سنگ به عنوان یکی از اصلی ترین داروهایی بهره گرفته می شود که توسط پزشکان تجویز می گردید. در ادامه می توانید اطلاعات بیشتری را در رابطه با این سنگ قیمتی به دست بیاورید. پس تا انتهای این مطلب همراه ما باشید.


نگاهی به خواص سنگ زمرد

زمرد نگینی است که از سیلیکات آلومینیوم و بریلیم می باشد که از بریل سبز ساخته شده است. این سنگ دارای خواص فیزیکی و معنوی منحصر به فردی است و همچنین سنگی بسیار زیبا و چشمگیر با ارزش مادی فراوان است.
کلمه زمرد به معنای سبز است، این نام از کلمه یونانی به نام «اسماراگدوس» گرفته شده است، در برخی منابع نیز ریشه فارسی این کلمه آمده است. در زبان های باستانی به کریستال های سبز رنگ زمرد می گفتند.


طیف رنگ های سنگ زمرد چقدر است؟

سنگ زمرد در رنگ های متنوعی از سبز مایل به زرد تا سبز مایل به آبی دیده می شود، زمرد با بهترین کیفیت دارای رنگ سبز تیره با تن رنگ تیره است، این رنگ حتی با وجود ناخالصی ها و عدم شفافیت همچنان شفاف است. ارزش بیشتره رنگ سبز زمرد به دلیل وجود فلزات کروم و وانادیوم رنگی است.


زمرد سفید و طبیعت و خواص این سنگ قیمتی

زمرد سفید نوعی سنگ قیمتی از خانواده بریل است. بریل بی رنگ را گشنیت می نامند و به آن بریل سفید نیز می گویند. این سنگ به عنوان ماده اولیه برای ساخت جواهرات گران قیمت استفاده می شود و یکی از ویژگی های آن سختی بالای آن است.درخشش و هاله های خاص این سنگ مثال زدنی است. اگر به زمرد سفید دقت کنید، بافتی لطیف را خواهید دید که تقریباً شبیه به سنگ دیگری از این خانواده، بریل است.
زمرد سفید کاملاً بی رنگ و شفاف است و اگر رنگ آن به آبی متمایل شود و این آبی شفاف باشد به آن سنگ آکوامارین می گویند. نوع دیگری از این سنگ که طیف رنگی صورتی را نشان می دهد مورگانیت نام دارد. و نوع سبز آن همانطور که می دانید زمرد است. به این ترتیب گشنیت را زمرد سفید نیز می نامند.

 

زمرد سفید و طبیعت و خواص این سنگ قیمتی


تاریخچه زمرد سفید، از ماساچوست تا جهان

این سنگ ابتدا در گوشن ماساچوست یافت شد و نام آن نیز از نام این مکان به عاریت گرفته شد، اما به تدریج نمونه های آن در بسیاری از نقاط جهان استخراج شد. در ایران نمونه هایی از زمردهای سفید پنج شیر افغانستان را می بینیم که با قیمتی مقرون به صرفه به فروش می رسد. این گونه به زمرد افغانی نیز معروف است.

اگرچه نمونه هایی همرنگ با زمرد سفید در بین سنگ های قیمتی دیده می شود، اما تفاوت در ساختار کریستالی سنگ مشهود است.در حالت عادی و در حین استفاده می توانید شاهد انرژی ها و ارتعاشات مختلف و رفتار احساسی این سنگ قیمتی باشید. این سوال ممکن است برای مصرف کننده یا شخصی که قصد تهیه کلکسیونی از جواهرات گرانبها را دارد از سایر پارامترها مهمتر باشد.


هر آنچه باید درباره سنگ زمرد بدانید


به طور کلی زمرد به معنای سبز رنگ می باشد و بر گرفته شده از یک عبارت یونانی است. همچنین در ادبیات های مختلف شاهد به کار بردن آن با عناوین مختلف هستیم. به عنوان مثال در ادبیات غربی از آن به عنوان ارسطو یاد می شود. رنگی که این سنگ از آن بهره می برد سبز می باشد ولی در رنگ های دیگر نیز وجود دارد که بازه سبز تا آبی را به خود اختصاص داده است. از معادنی که از آن زمرد استخراج می شود، می توان به موارد زیر اشاره داشت:


•    اتریش
•    هند
•    استرالیا
•    مصر
•    آمریکا
•    آفریقای جنوبی
•    پاکستان
•    نروژ

 

 درباره سنگ زمرد

 

زمرد چه خواص درمانی را بر سلامتی دارد؟


یکی از مهم ترین مواردی که باعث جذب افراد به سمت این سنگ می شوند، خواص آن است. از این خواص می توان به موارد زیر اشاره کرد:
•    از سنگ زمرد برای تقویت قلب و دستگاه گردش خون بهره برده می شود.
•    همچنین برای رفع کردن اسهال خونی نیز استفاده از این سنگ پیشنهاد می شود.
•    یکی از راه های درمانی که برای سرطان و همچنین صرع وجود دارد، بهره بردن از این زمرد می باشد.

Comments
Write a comment Close