Search
US Dollar
EN
Back to all

خرید پیرسینگ ناف

سوراخ کردن ناف (پیرسینگ ناف) یکی دیگر از اقداماتی است که افراد برای زیبایی انجام می دهند اما پیرسینگ ناف (سوراخ کردن ناف) دوره بهبود طولانی دارد و به همین خاطر مستلزم رعایت مراقبت های بهداشتی و پزشکی بیشتری می باشد.

اگر به دنبال تغییر و افزایش زیبایی ظاهر خود (و بدنتان) هستید، پیرسینگ ناف راهی نسبتا آسان و ارزان برای انجام این کار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد هر چیزی که مربوط به سوراخ کردن شکم و ناف شما است، با هنرمند و تکنسین خالکوبی خود صحبت کنید. او پیشاپیش، تخصص خود را در همه موارد سوراخ کردن شکم به اشتراک می‌ گذارد: این که آنها چه هستند، هر چند وقت یک ‌بار می ‌توانید آنها را تغییر دهید، چگونه از آنها مراقبت کنید و اگر آنها آلوده شدند یا اگر شرایط کاملاً درست به نظر نمی ‌رسند چه باید کرد. مشاوره با افراد متخصص و مجرب در این حوزه به سلامت پوست شما کمک شایانی خواهد کرد.فراموش نکنید که پیرسینگ ناف یکی از راه های افزایش زیبایی شما می باشد.

 

آشنایی با فرایند پیرسینگ ناف

 

برای دانستن بیشتر در مورد پیرسینگ ناف، باید کمی در مورد نوع ناف بدانید، زیرا هر فردی یک ناف منحصر به فرد دارد، درست مانند اثر انگشت ما! ناف یکی از ویژگی های بدنی است که شما را همان چیزی که هستید می سازد. در حالی که چند تغییر در ظاهر آنها وجود دارد که باید بررسی کنید.

پیرسینگ ناف

 

سوراخ کردن شکم همان سوراخ کردن ناف شما است. این سوراخ کردن احتمالاً کمی بالای ناف شما قرار می گیرد تا جواهرات بتواند مکمل ناف باشد (به جای جواهراتی که زیر آن آویزان است). این امر واقعاً آنقدرها هم فکر می کنید، دردناک نیست. گاهی اوقات، اگر به‌ طور نامناسب سوراخ شود، مثلاً اگر سوراخ آن کمی عمیق باشد یا سوراخ اندازه مناسبی نداشته باشد، می‌تواند مشکلاتی ایجاد کند. یا اگر به نیکل حساس هستید و جواهرات نامناسبی دارید، بهتر است قبل از استفاده از پیرسینگ ناف با مشاور خود صحبت کرده و به بررسی و اعمال آن روی ناف خود بپردازید.

 

بنابراین حتی اگر یک واکنش نامطلوب دارید، قبل از اینکه خیلی از کنترل خارج شود، با تکنسین خود صحبت کنید. پیرسینگ ‌ها هرگز کاملاً دائمی نیستند: می ‌توان آن‌ها را حذف کرد و تقریباً همیشه راهی برای رفع آن وجود دارد. نکته مهم در مورد پیرسینگ ناف این است که می‌ توانید آن ‌ها را بیرون بیاورید و دوباره به استفاده از آن ها بپردازید.

پیرسینگ ناف

مراقبت های بعد از پیرسینگ ناف

خارش در ناحیه پیرسینگ کاملا طبیعی است. در صورت احساس ناراحتی و یا کشیدگی پوست ناف، بهتر است جواهر گذاشته شده را بردارید. این کار را باید با دست های کاملا تمیز انجام دهید. اما در صورت مشاهده علائمی از عفونت، سریعا نسبت به درمان های پزشکی اقدام کنید.

ممکن است نه ماه تا یک سال طول بکشد تا پیرسینگ ناف به طور کامل بهبود پیدا کند. آن هم به دلیل حرکات مداومی است که در ناحیه ناف وجود دارد. توجه داشته باشید که در تمام این مدت، ناف باید کاملا تمیز نگه داشته شود.

از دیگر مراقبت هایی که رعایت آن ها بعد از پیرسینگ ناف ضروری است، عبارت است از:

خودداری از رفتن به سونا و یا استخر، به منظور عدم تماس با باکتری های موجود در آب

بهتر است پس از پیرسینگ، روزانه ناف و اطراف آن را به کمک پنبه و محلول آب و نمک دریا یا سرم فیزیولوژی تمیز کنید.

پوشیدن لباس های تمیز

محافظت از پیرسینگ. به طور مثال، توصیه می شود هنگام ورزش، از پانسمان های محافظ استفاده شود.

عدم تماس با نور خورشید به منظور پیشگیری از آفتاب سوختگی

 

عفونت های باکتریایی

در جوامع امروزی پیرسینگ ناف یک نوع جراحی زیبایی اطلاق می‌شود و افراد زیادی طرفدار آن هستند. پیرسینگ در قسمت‌های مختلفی از بدن مانند گوش، لب، پا، زبان، لب، بینی، ابرو، نواحی تناسلی و ناف انجام می‌شود.عفونت های باکتریایی اغلب بلافاصله پس از سوراخ کردن رخ می دهد، اما ممکن است در هر زمانی رخ دهد. این عفونت می تواند نتیجه مراقبت های بعدی نامناسب، شرایط غیربهداشتی، واکنش به جواهرات، یا پاره شدن یا پارگی بدون مراقبت باشد.

معمولاً تورم و قرمزی را در ناحیه مشاهده خواهید کرد و در هنگام لمس احساس دردناکی و شاید گرمی خواهید داشت. تورم ممکن است به جوش یا آبسه تبدیل شود. احتمال دارد ترشحات چرک (شفاف، سفید، زرد، قهوه ای یا سبز) را مشاهده کنید که ممکن است به پوسته تبدیل شود. اگر درمان نشود، حتی ممکن است تب، لرز و سایر علائم مشابه آنفولانزا داشته باشید. عفونت ناشی از پیرسینگ ناف به یک روند منظم تمیز کردن و درمان آنتی بیوتیکی نیاز دارد.

باید بدانید که جای پیرسینگ تا همیشه همراه شما باقی خواهند ماند و اثرش از بین نخواهد رفت؛ البته که انجام پیرسینگ برای هر فردی مناسب نیست و انجام پیرسینگ‌ها نیازمند آناتومی بدن مناسب بوده که در این مورد باید از پزشک متخصص خود مشاوره بگیرید.

- انواع پیرسینگ شکم

 

انواع مختلفی از پیرسینگ شکم وجود دارد. بسته به سبک خود، می توانید یکی را انتخاب کنید که به دلخواه شما باشد.

 

1. پیرسینگ هالتر منحنی

 

پیرسینگ هالتر منحنی یکی از رایج ترین سبک ها در پیرسینگ ناف است. این یک پیرسینگ اولیه خوب برای هر کسی است که به دنبال تزئین بدن خود است. اگر برای اولین بار است که بدن خود را سوراخ می کنید، ما واقعاً توصیه می ‌کنیم از هالتر خمیده استفاده کنید.

 

2. پیرسینگ حلقه

 

پیرسینگ حلقه یکی دیگر از گزینه های محبوب در حال حاضر است. آنها شیک، زیبا و ساده هستند و تقریباً با هر چیزی مطابقت دارند. ما واقعاً به ظرافت یک حلقه کوچک علاقه داریم و با حلقه، می توانید چیزهایی را روی آن قرار دهید. با این حال، ممکن است برای کسی که برای اولین بار از پیرسینگ ناف استفاده می کند و سوراخ می شود، بهترین گزینه نباشند.

 

همه چیز درباره پیرسینگ ناف

 

پیرسینگ شکم از اوایل دهه 2000 رایج شده است و پیرسینگ ناف هنوز هم یکی از پرطرفدارترین پیرسینگ های سال 2022 است! ما بیشترین اطلاعات را در مورد پیرسینگ ناف گردآوری کرده‌ایم تا بتوانید قبل از سوراخ شدن از آن مطلع شوید! رایج ترین پیرسینگ شکم جایی است که جواهرات از طریق پوست گوشتی درست در مرکز بالای ناف قرار می گیرند و به جواهرات اجازه می دهند روی قسمت توخالی ناف آویزان شوند.

 

- روش سوراخ کردن شکم

 

ابتدا از شما خواسته می شود که جواهراتی را برای سوراخ کردن انتخاب کنید. ما طیف وسیعی از رنگ ‌های نگینی و فلزی را برای انتخاب داریم، حلقه های نگینی و کریستالی شفاف محبوب ‌ترین آنها هستند. وقتی در اتاق مخصوصی برای انجام این فرایند هستید، ناف با الکل تمیز می شود. سپس، تکنسین شما محل ورود و خروج سوراخ را مشخص می کند و از شما خواسته می شود در حالتی آرام بایستید و به آینه نگاه کنید، زیرا این کار به شما نشان می دهد که چگونه جواهرات روی شکم شما قرار می گیرند.

 

هنگامی که شما و تکنسین خود در مورد موقعیت به توافق رسیدید، پوست شما با یک گیره استریل سوراخ می شود. پس از آن، یک سوزن یکبار مصرف برای سوراخ کردن شکم و سپس جواهرات استفاده می شود. بلافاصله بعد از سوراخ کردن، کمی خونریزی، تورم یا قرمزی کمی انتظار داشته باشید - این کاملا طبیعی است و باید به سرعت فروکش کند.

 

آشنایی با فرایند پیرسینگ ناف

 

- آیا پیرسینگ شکم درد دارد؟

 

عمل سوراخ کردن شکم شما مانند هر سوراخ دیگری باعث درد خفیف می شود، اما از آنجایی که پوست روی شکم شما گوشتی و نرم است، درد کمتری نسبت به سایر پیرسینگ ها با غضروف ضخیم تر خواهد داشت. در پیرسینگ ناف اگر مراقبت های بعدی توصیه شده را رعایت کنید و از لمس کردن، ضربه زدن یا تحریک محل سوراخ خود اجتناب کنید، درد به سرعت از بین می رود.پیروی از مراقبت های توصیه شده بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که پیرسینگ شما همانطور که باید، بهبود می یابد، عدم انجام این کار می تواند منجر به مشکلاتی در پیرسینگ شما شود و می تواند روند بهبودی را کاهش دهد.

 

زمان بهبودی شما در پیرسینگ ناف ممکن است بسته به عوامل متعددی از جمله میزان پیروی از دستورالعمل ‌های مراقبت ‌های بعدی پیرسینگ و سلامت عمومی شما متفاوت باشد. به طور کلی، سوراخ کردن ناف 6 تا 12 ماه یا گاهی بیشتر طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد. اولین باری که جواهرات خود را بیرون می آورید، توصیه می کنیم از راهنمایی تکنسین مجرب استفاده کنید تا به شما کمک کند، زیرا آنها می توانند ارزیابی کنند که آیا به اندازه کافی برای تغییر جواهرات، محل سوراخ شما بهبود یافته است یا خیر، بدون اینکه باعث تحریک سوراخ شود.

 

- چگونه متوجه شوید که پیرسینگ شکم شما بهبود یافته است؟

 

می ‌توانید آزمایش‌ های ساده‌ای انجام دهید تا بررسی کنید که آیا آماده تغییر جواهرات خود هستید یا خیر.

رنگ پوست اطراف پیرسینگ به حالت عادی بازگشته است، بررسی کنید که دیگر قرمزی در اطراف جواهرات وجود نداشته باشد.

دیگر دردی در اطراف محل سوراخ وجود ندارد.

هیچ ترشحی وجود ندارد.

توجه داشته باشید که بافت از بیرون به داخل بهبود می‌یابد، سوراخ کردن شما ممکن است در خارج احساس خوبی داشته باشد، اما قسمت داخلی ممکن است همچنان در حال بهبود باشد. به یاد داشته باشید، اگر شک دارید، آن را بررسی کنید. هر زمان که بخواهید برای معاینه محل سوراخ خود به سالن های معتبر مراجعه کنید.

 

خطرات رایج پیرسینگ ناف عبارتند از سوراخ کردن برجستگی ها، تحریک و تورم، و عفونت های واقعی کمتر شایع هستند. اگر نگران هستید که در سوراخ کردن شما مشکلی وجود دارد، فوراً با سالن محل خود تماس بگیرید زیرا آنها می توانند به بهبود و شناسایی علت مشکل کمک کنند.

 

بهترین جواهرات برای پیرسینگ شکم

 

هالتر موزی: محبوب ترین جواهرات برای ناف هالتر موزی منحنی است، جواهرات با شکل یا منحنی طبیعی بدن بهترین تناسب را دارند. بنابراین می‌توانید پایه را داخل سوراخ قرار دهید و توپ را پیچ کنید. این سبک دارای رنگ ها و طرح های زیادی است!

 

حلقه ‌های شکمی : حلقه‌ های شکمی امروزه محبوب ‌تر شده اند، ما طیف وسیعی از حلقه ‌های شکمی بیضی شکل را برای قرار دادن صاف روی شکم در اختیار داریم! آنها یک جایگزین زیبا و متفاوت برای پیرسینگ ناف به صورت کاملا استاندارد هستند.

 

اکثر مشتریان می گویند که تعویض جواهرات سوراخ کننده شکم به تنهایی آسان است زیرا می توانید به پایین نگاه کنید، از هر دو دست خود استفاده کنید یا سوراخ خود را به وضوح در آینه ببینید. هنگام تعویض جواهرات بدن همیشه دستان خود را بشویید یا دستکش بپوشید. ما همیشه توصیه می‌کنیم برای اولین تعویض جواهرات خود به سالن پیرسینگ خود بازگردید، زیرا یک تکنسین حرفه‌ای می ‌تواند ارزیابی کند که محل پیرسینگ کاملاً بهبود یافته است یا خیر.

 

نکات مهم در رابطه با انواع پیرسینگ ناف

 

این نوع پیرسینگ به خصوص در بین خانم ها بسیار رایج است. تقریباً هر تیپ بدنی را می توان در این مکان سوراخ کرد. تنها استثنا این است که خطی که بالاتنه شما هنگام خم شدن روی شکم ایجاد می ‌کند، مستقیماً از ناف بگذرد، نه از اطراف دنده‌ ها. در این صورت، به دلیل فشار و تحریک مداوم، بهبودی بسیار دشوار خواهد بود و بنابراین احتمالاً باید از آن اجتناب کرد. به طور سنتی، اینها به راحتی قابل درمان نیستند. در زیر راهنمای جامع انواع مختلف پیرسینگ ناف آورده شده است:

 

- هالتر منحنی

 

سوراخ کردن ناف معمولا با هالتر خمیده انجام می شود و بهبودی کامل آن بین 4 تا 12 ماه طول می کشد.

پس از بهبودی، می ‌توان آن‌ها را تغییر داد و با حلقه‌ های مهره‌ای جایگزین کرد.

به نظر می رسد این تغییر بدن در میان دختران نوجوان است، اما مهم است که به خاطر داشته باشید که پوشیدن لباس های تنگ می تواند زخم را تحریک کند و از بهبودی جلوگیری کند.

 

- حلقه شکم

 

جواهرات حلقه ای در هر شکل و اندازه ای موجود است و عملاً در هر جایی قابل خریداری است. بسیاری از حلقه‌ ها شامل ضمیمه ‌هایی مانند پروانه ‌ها، قلب ‌ها یا ستاره ‌هایی هستند که با آویزان شدن جواهرات را تزئین می ‌کنند.

 

- سوراخ کردن واقعی خود ناف

 

هنگامی که یک سوراخ از خود ناف انجام می شود، به آن سوراخ ناف واقعی می گویند. به جای عبور از پوست بالای دهانه، سوراخ کردن واقعی ناف از طریق خود ناف انجام می شود.

 

- سوراخ کردن شکم معکوس

 

سوراخ کردن ناف معکوس، سوراخی است که به صورت عمودی در قسمت پایینی ناف قرار دارد و انجام می شود.

 

- سوراخ کردن دو ناف

 

ناف دوتایی یک پیرسینگ ناف ترکیبی است که شامل یک حلقه استاندارد ناف است که با یک حلقه معکوس جفت می شود.

 

 

بهترین جواهرات برای پیرسینگ شکم

 

 

- سوراخ کردن عمیق ناف

 

ناف عمیق شبیه به یک سوراخ استاندارد است، با این تفاوت که از ناحیه بسیار بزرگتری از پوست عبور می کند. هالترهای معمولی معمولاً در اینها قرار نمی گیرند.

 

- سوراخ کردن ناف افقی

 

سوراخ کردن ناف افقی سوراخی سطحی است که به جای عبور حلقه به صورت افقی از بالای برآمدگی آن عبور می کند. از آنجایی که فرایند سوراخ کردن سطحی است، باید با دقت و تمرکز کافی صورت گیرد.

- سوراخ کردن ناف افقی دوبل

 

شکل دیگر پیرسینگ ناف افقی دوتایی است که از دو سوراخ مجزا در دو طرف ناف تشکیل شده است که سپس با یک هالتر بلند به هم متصل می شوند.

 

- پیرسینگ چند ناف

 

هر بخشی که حاوی یک یا چند سوراخ باشد ممکن است گاهی اوقات پروژه چند ناف نامیده شود. این می تواند شامل هر الگوی سوراخ کردن ناف و مجموعه ای از جواهرات بدن باشد.

 

- سوراخ کردن ناف کشیده شده

 

ناف، درست مانند گوش ها، زبان و بینی، می توانند کشیده شوند. این کار با کشش تدریجی پیرسینگ در طول زمان انجام می‌شود و آن را برای نگه داشتن جواهرات ضخیم ‌تر، تا زمانی که به اندازه دلخواه برسید، انجام می ‌شود.

ساخت پیرسینگ ناف نقره معمولا با استفاده از شمش نقره انجام می شود.

عوارض پیرسینگ ناف

اگر تصمیم به انجام پیرسینگ ناف گرفتید مطمئنا می‌دانید که پس از انجام آن عوارضی را به دنبال خواهد داشت که در ادامه به این عوارض اشاره خواهیم کرد:

عفونت: عفونت محل قرارگیری پیرسینگ (محل سوراخ شده) یکی از شایع‌ترین عوارض پیرسینگ است؛ این اتفاق معمولا به دلیل استریل نبودن وسایل و محیط یا انجام پیرسینگ توسط فردی کم تجربه رخ می‌دهد.

حساسیت: به دلیل استفاده از ابزار فلزی در ایجاد سوراخ پیرسینگ و وجود نیکل در این فلزات؛ ممکن است پوست شما آلرژیک باشد و حساسیت ایجاد کند و باعث بروز اگزما و رینیت روی پوست شما شود.

قطع شدن یا پارگی عصب: به دلیل وجود بافت‌های عصبی زیاد در ناحیه ناف احتمال برخورد سوزن با عصب‌های موجود در این ناحیه و پارگی آن‌ها بسیار زیاد است؛ بافت‌هایی که ارتباط مستقیم با مغز و فرمان‌های آن دارند، پارگی این عصب‌ها ممکن است برای همیشه اثرات جبران ناپذیری به جای بگذارد.

خونریزی: پس از سوراخ کردن ناحیه پیرسینگ به دلیل وجود مویرگ‌ها و انتقال‌دهنده‌های خونی که در شکم و ناحیه ناف وجود دارد، دچار خونریزی خواهد شد و این عمل روی فرد تاثیر خواهد گذاشت.

پارگی بافت‌ها: با ایجاد پیرسینگ خراشیدگی‌هایی ناشی از پارگی بافت‌ها روی پوست ایجاد می‌شوند که به آن کلاژن می‌گویند و عوارضی همچون التهاب، کیست، بیماری‌های روحی روانی، تورم، ترشح تاول‌ها و … را به دنبال دارد.

بهبود نیافتن: هر پیرسینگی دوره درمان و بهبودی دارد که در نقاط حساس مانند ناف این طول درمان بیشتر است. چنانچه نکات بهداشتی در این دوره رعایت نشود، باعث تضعیف سیستم ایمنی بدن شده و بهبود به طول می‌انجامد.

خطر ابتلا به بیماری‌های ایدز، هپاتیت و سرطان به دلیل بهداشتی نبودن ابزارهای پیرسینگ وجود دارد.

سخن پایانی

 

در حقیقت پیرسینگ ناف نوعی سوراخ است که در هر نقطه نزدیک ناف قرار دارد. می‌توان آن را به روش سوراخ‌کاری سطحی انجام داد، جایی که بهبودی کمی طول می‌ کشد یا دقیقاً مانند یک پیرسینگ معمولی که روی گوش انجام می ‌شود، جایی که بدون تحریک زیاد به سرعت بهبود می ‌یابد.

روند بهبودی سوراخ کردن ناف حدود 6 تا 9 ماه یا حتی بیشتر از آن طول می کشد تا زمانی که به اندازه کافی از آن مراقبت کنید. برخلاف سایر سوراخ ‌کاری ‌های سطحی، نوع سوراخ‌کاری میزان دفع کمتری دارد، اما همچنان کمی بالاتر از انواع دیگر سوراخ کاری است.

گفته شده است که سوراخ کردن واقعی ناف تنها در صورتی ممکن است رخ دهد که ناف شما بیرون زده باشد. برای افراد مبتلا به بیماری، فقط پوست اطراف ناف در چندین مکان سوراخ می شود. رایج ترین نوع سوراخ کردن ناف سوراخی است که در بالای لبه شکم قرار دارد. همان طور که می دانید امروزه بسیاری از زنان و مردان در سراسر جهان یا برخی از افراد مشهور از آن استفاده می‌کنند

منبع: کافه سیلور

Comments
Write a comment Close