بهترین استراتژی فیوچرز؛ 7 نکته مهم که هر تریدر موفق معاملات آتی باید بداند!

بهترین استراتژی فیوچرز چیست؟ در دنیای معاملات آتی یا فیوچرز ، موفقیت به معنای سود قابل توجه خواهد بود. به همین شکل اشتباهات می‌توانند برای تریدرها بسیار پرهزینه باشند. به همین علت، لازم است که پیش از شروع به سرمایه‌گذاری و معاملات در بازار ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای موازی، یک استراتژی درست داشته باشید. در اینجا به ذکر 7 نکته مهم برای رسیدن به بهترین استراتژی فیوچرز می‌پردازیم که هر یک بسیار قابل توجه هستند.

تریدر موفق برای رسیدن به بهترین استراتژی فیوچرز باید چه نکاتی را رعایت کند؟

اگر می‌خواهید در معاملات آتی موفق ظاهر شوید، این موارد را به خاطر داشته باشید:

1. پیش از هر چیزی یک طرح و برنامه ترید داشته باشید

پیش از هر قدمی، باید معاملات خود را به دقت برنامه‌ریزی کرده باشید. این بدان معنا است که نه تنها شما باید برای سود خود برنامه‌ریزی مشخصی داشته باشید، بلکه برنامه خروج نیز باید از پیش برایتان تعریف شده باشد. قطعا همیشه اوضاع بازار به نفع شما پیش نخواهد رفت و در برخی از برهه‌های زمانی، نیاز به تصمیم‌گیری‌های سخت برای خروج از بازار خواهد بود.

زمانی که سرمایه شما در معرض خطر قرار گرفته و نباید حرص و طمع یا خواب و خیال‌های زیاد از حد خوشبینانه، باعث شود که در مسیر ضرر بیشتری قرار بگیرید. به همین تناسب، رفتارهای هیجانی یا خروج های زودهنگام، دنباله روی از موج‌های شکل گرفته در بازار و …، اغلب منجر به ضررهای بزرگ‌تری خواهند شد.

از این روی هر تریدر موفق برای رسیدن به بهترین استراتژی فیوچرز باید یک طرح دقیق برای مدیریت ریسک و حد سود و ضرر مشخصی داشته باشد.

2. به تصمیمات و برنامه‌ریزی‌های خود پایبند باشید

متعهد بودن به یک استراتژی خروج که از قبل برنامه‌ریزی کرده‌اید،می تواند شما را از تغییر جهت روندهای قیمتی در امان نگه دارد. بسیاری از معامله‌گران و تریدرها، سعی بر این دارند که از تکنیک “توقف ذهنی” استفاده کنند و قیمتی را در ذهن خود انتخاب کرده و با رسیدن به آن، خروج کرده و ضرر را به حداقل برسانند. اما حتی منضبط‌ترین تریدرها نیز در دام اشتباهات افتاده و گاهی نمیتوانند به موقع از معامله خارج شوند.

در حالی که لازم است پیشتر در خصوص نقطه خروج که بر مبنای مطالعات و تحلیل‌ها، تعیین شده، تصمیم‌گیری کرده و به آن پایبند باشید.پیشنهاد میکنم در این خصوص مقاله استاپ لاس ما را به دقت مطالعه کنید.

سفارشات OTO به شما این امکان را می‌دهد که یک سفارش اولیه و یک نقطه خروج را به طور همزمان اجرا کنید. به این شکل هنگامی که دستور اولیه اجرا می‌شود، نقطه توقف و خروج (نقطه حفاظت) به طور خودکار فعال خواهد شد. این باعث می‌شود که نیازی به رصد کردن دائم بازار نداشته و نگرانی‌های شما به اندازه قابل توجهی کاهش یابد. البته به یاد داشته باشید که این به هیچ وجه یک گارانتی قطعی نیست، اما به شما کمک می‌کند تا در اکثر مواقع، ضررهای خود را در سطح قابل کنترلی نگه دارید.

بهترین استراتژی های فیوچرز و فارکس

آموزش بورس

آموزش ایچیموکو

استراتژی بورس

. تمرکز خود را محدود کنید، اما نه بیش از اندازه

دنبال کردن بازارهای زیاد و گسترده، باعث می‌شود که تمرکز شما پراکنده شده و میزان موفقیت‌تان در سودآوری به عنوان یک تریدر موفق کاهش پیدا کند. اکثر تریدرها در چند بازار به صورت همزمان فعالیت میکنند، اما به یاد داشته باشید که فعالیت در معاملات فیوچرز، کار سختی بوده و نیاز به سرمایه‌گذاری قابل توجهی در زمان و انرژی دارد. مطالعه نمودارها، مطالعه تفسیرها و تحلیل‌های بازار، دنبال کردن اخبار  جدید و … حتی برای باتجربه‌ترین معامله‌گرها نیز زمان بر خواهد بود.

اگر بازارهای زیادی را دنبال کنید، این ریسک همیشه وجود دارد که روی هیچ یک از آن‌ها تمرکز و زمان کافی را نداشته باشید. البته عکس این موضوع نیز صادق است: ترید در تنها یک بازار، ممکن است رویکرد فوق العاده‌ای نباشد. همانطور که تنوع در بازار سهام دارای مزایای بارزیست ، تنوع بخشیدن به معاملات آتی شما نیز می‌تواند مزایایی داشته باشد. در واقع با حضور در چند بازار، می‌توانید تراز مناسبی در سود و زیان‌های کلی خود داشته باشید. این در شرایطی که یکی از بازارها با افول همراه شود، می‌تواند از مسیر رشد بازار دیگر، جبران ضرر مناسبی را رقم بزند.

4. سرعت معاملات خود را تنظیم کنید

اگر در معاملات آتی تازه‌کار هستید، ورود سنگین یکباره و شتاب زده در شکل‌دهی به معاملات و خرید و فروش‌ها، به هیچ وجه برای شما مناسب نخواهد بود. هرگز از تمام موجودی پول خود برای شروع معاملات استفاده نکنید، زیرا این باعث افزایش ریسک مالی برای شما خواهد شد. لازم است که تریدرهای تازه کار، گام به گام و با یک یا دو معامله شروع کرده و رفته رفته دارایی خود را در گام‌های مطمئن به بازار تزریق کنند. به این شکل می‌توانید در صورت لزوم، استراتژی خود را تغییر دهید و اندازه سفارش‌های خود را متناسب با آن، در نظر بگیرید.

زمانی که به استراتژی موفق خود دست پیدا کردید، می‌توانید به آرامی میزان سرمایه در چرخش را افزایش داده و معاملات بیشتری انجام دهید.

. به هر دو فرصت‌های معاملاتی خرید و فروش (long & short) فکر کنید

فرصت‌های معاملاتی خود را  در هر دو شکل از بازار، خواه صعودی یا نزولی نشان می‌دهند و یک تریدر موفق برای رسیدن به بهترین استراتژی فیوچرز باید بتواند از هر دوی این فرصت‌ها بهره‌ ببرد. از این جهت نباید بر این باور باشید که سودآوری تنها در بازارهای رو به رشد قرار دارد. گاهی اوقات در بازارهای نزولی، فرصت‌های مناسبی برای خرید وجود داشته و می‌توانید در یک چشم انداز میان مدت یا بلندمدت، به سودآوری به مراتب بیشتری دست یابید.

6. از مارجین کال، بیشتر بیاموزید

اگر با مارجین کال مواجه شده‌اید، احتمالا به این دلیل است که مدت زمان زیادی معاملات شما زیان‌ده بوده و حال نیاز به تزریق پول دوباره دارید. بنابراین نبود حاشیه سود را به عنوان یک زنگ خطر در نظر گرفته و بدانید که استراتژی شما تا اینجا اشتباه بوده و نیاز به بازبینی و اصلاح دارد. در این شرایط به جای انتقال وجه اضافی برای پاسخگویی به مارجین کال، بهتر است به طور کامل از این پوزیشنی که با شکست مواجه شده خارج شوید. همانطور که اصطلاح معاملاتی قدیمی می‌گوید، “زیان خود را کاهش دهید” و به دنبال فرصت معاملاتی بعدی باشید.

. صبور باشید

صبور بودن و داشتن هر سه چشم انداز کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت، برای یک تریدر موفق، الزامی است. شما نباید آن قدر درگیر وضعیت فعلی بازار شوید که فرصت های معاملاتی بزرگتر را از دست بدهید. این بدیهی است که باید سفارشات باز، مانده حساب و … را کنترل کنید، اما این به معنای آن نیست که حتما باید در هر پیچ و خم بازار گرفتار شده و اسیر موج‌های آن شوید. یک تریدر موفق، باید چون عقاب تیزبین به انتظار نشسته و به موقع از موقعیت‌های جذاب بازار، استفاده کند. به عبارت دیگر، سعی کنید کمی دیدگاه بلندمدت را حفظ کنید. طولانی کردن مدت معاملات شما می‌تواند بهتر از تلاش برای معامله هر موج در بازار باشد.

کلام آخر

در بالا به تعدادی از نکات مهم که هر تریدر موفق برای رسیدن به بهترین استراتژی فیوچرز برای گسترش سودآوری خود بداند، اشاره کردیم. شما چه موارد دیگری را به این فهرست اضافه می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود در حوزه سرمایه‌گذاری و معاملات در بازارهای مختلف را با ما و کاربران فکت کوینز در میان بگذارید.

درباره‌ی admin_argtejarat

همچنین ببینید

استراتژی رایگان فارکس و معامله بیت کوین: ترکیب چند اندیکاتور

در این استراتژی ما از ۳ اندیکاتور رایگان وبسایت تریدینگ ویو استفاده میکنیم، اندیکاتور های …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.