اخبار اقتصادی: هند می‌خواهد روپیه دیجیتالی راه‌اندازی کند

هند در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی نسخه دیجیتالی روپیه است و به آخرین کشوری تبدیل می‌شود که با عجله برای ایجاد ارزهای مجازی با پشتوانه دولتی می‌پیوندد.
به گفته نیرمالا سیتارامان، وزیر دارایی هند، بانک مرکزی این کشور انتظار دارد در سال مالی جدید که از آوریل آغاز می شود، این ارز را «با استفاده از بلاک چین و سایر فناوری ها» معرفی کند.
سیتارامان با ارائه بودجه سالانه هند به پارلمان در روز سه‌شنبه، گفت که روپیه دیجیتال “رونق زیادی به اقتصاد دیجیتال می‌دهد.” او جزئیات بیشتری در مورد اینکه این راه‌اندازی شامل چه مواردی می‌شود، میزان استفاده گسترده روپیه دیجیتال در ابتدا یا تأثیری که ممکن است داشته باشد، ارائه نکرد.

از اواخر سال 2016، زمانی که نخست وزیر نارندرا مودی دو اسکناس بزرگ روپیه ای کشور را ممنوع کرد، محبوبیت پرداخت های دیجیتال در هند به طور چشمگیری افزایش یافته است. به غیر از بازیگران داخلی مانند Paytm، برخی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان، از جمله گوگل (GOOGL) و فیس بوک (FB) به رونق پرداخت های بدون نقد در هند پیوسته اند.

این موضوع در حالی منتشر می شود که سایر اقتصادهای بزرگ برنامه های خود را برای راه اندازی نسخه های مجازی ارزهای خود پیش می روند. چین در دو سال گذشته یوان دیجیتال خود را در شهرهای بزرگ آزمایش کرده است. این یکی از سه روش پرداختی است که برای ورزشکاران، مقامات و خبرنگاران حاضر در المپیک زمستانی پکن در این ماه وجود دارد.
اروپا و ایالات متحده همچنین در حال بررسی احتمالات برای یورو دیجیتال و دلار دیجیتال بوده اند، اگرچه هر دو بر اهمیت کاهش ریسک مالی ارائه شده توسط هر ارز الکترونیکی تاکید کرده اند.

 

درباره‌ی admin_argtejarat

همچنین ببینید

آموزش و بررسی کامل کیف پول کوینومی (Coinomi)

کیف پول موبایل کوینومی این روزها یکی از کیف پول‌های شناخته‌شده ارز دیجیتال در میان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.